Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Damla damla kıyamet

2 posters
YazarMesaj
sameTR
Moderatör
Moderatör
sameTR

Damla damla kıyamet Empty
MesajKonu: Damla damla kıyamet   Damla damla kıyamet EmptyÇarş. 28 Mart - 17:13

Damla damla kıyamet Buzul01x3vx6

Arjantin’in güneybatısında bulunan Argentino Lagünü’ndeki ‘Upsala’ adlı buz kütlesinin erimesiyle dev buz parçaları sulara düşmeye başladı. Güney yarımküredeki en büyük buzullardan biri olan ‘Upsala’nın buz duvarı deniz seviyesinden 60 metre yüksekliğinde. Erimeye başlayan dev buzulla ilgili bilgi veren Arjantinli bilim adamı Jorge Rabassa şunları söyledi: ‘Bu bölgede bulunan buzullar iklim değişikliğinden etkileniyor. Büyük ihtimalle birçoğu 2020 ile 2030 yılları arasında yok olmuş olacak’.
mustafa bîhaçlı
Profösyonel Kullanıcı
Profösyonel Kullanıcı
mustafa bîhaçlı

MesajKonu: katastrofik değişimler kapıda   Damla damla kıyamet EmptyÇarş. 28 Mart - 19:14

Bazı bilim adamlarının verdikleri bilgiye gore dünya genelinde buyuk değişimlerin zuhur edeceği kimi kuvvetleri işaretler belirmiş.yalın bir deyimle yani,dağlar denniz,denizlerin karaya dönnnüşeceğini ,insanlık için büyük bir kıyametin belirtileri görünmüştür.

ne yapmalıyız,derseniz,bizzat kendim ben ölümden kurtuluşun olmayacağına göre,ölüm ötesine odaklanıp tövbei istigfar ediyor,kalp ve ruhumu arı duru hale getirmeye çalışıyorum.

taş gibbi serrt şeftali çekirdeğinni ben toprağa gömmüştü...vakti merhun gelince o şeftali çekirdeği kök saldı,dal,yaprak uzatup canlandı ve meyve verdi.
amiyane deyimle çin'den maçin'e kadar tüm insanların hiç ihtilafa düşmeden ittifak ettikleri konu ölümdür.insanlar gelişte,yani doğumda da itifak ediyorlar ama ölümden sonrassı söz konusu edilince insanlar ihtilafa düşüyorlar.

şeksiz,şüphesiz ki, ben ölümden sonra tıpkı şeftali çekirdeğindeki örnekte olduğu gibi dirileceğim ve ilelebet,ssonsuz bir yaşama geçeceğim. toprağı zaferandan ülkenin sekenesi olmaktır tek gayem.böyle olunca umut varım,umutsuzluk çetrefilli belaların belası,umutsuzluğa yer yok,umut var olacağız ve vakti merhunumuza hazır ve nazır olmaya çalışacağız.neler yapmalı?ayrıntıları müftülükten öğrenebiliriz.Diyanet İşleri Başkanlığı sitesinden öğrenilebilir.

haydi canım,çok ayıp,yapılacaklar daha 7-10 yaş arasında öğrenilmesi gerekiyor,diyenlere ise mustak ve muteşekkiriz elbette.ama bilmiyenlerde çok,hem de çok..sevgiyle,sevdayla,saaadet ve sıhatta,aşk ve meşkte kalın.
sameTR
Moderatör
Moderatör
sameTR

MesajKonu: Geri: Damla damla kıyamet   Damla damla kıyamet EmptyPerş. 29 Mart - 16:08

Alıntı :
ne yapmalıyız,derseniz,bizzat kendim ben ölümden kurtuluşun olmayacağına göre,ölüm ötesine odaklanıp tövbei istigfar ediyor,kalp ve ruhumu arı duru hale getirmeye çalışıyorum.

Konuya çok güzel bir açıyla yaklaşıp,çözüm yolunu gayet iyi açıklamışsınız.Katılmamak elde değil.Yorumunuz için teşekkür ederim...
mustafa bîhaçlı
Profösyonel Kullanıcı
Profösyonel Kullanıcı
mustafa bîhaçlı

MesajKonu: Geri: Damla damla kıyamet   Damla damla kıyamet EmptyPerş. 29 Mart - 16:48

sameTR demiş ki:
Alıntı :

Konuya çok güzel bir açıyla yaklaşıp,çözüm yolunu gayet iyi açıklamışsınız.Katılmamak elde değil.Yorumunuz için teşekkür ederim...

çok teşekür ediyorum..dünya yaşamının geçciliğinin bilincinde olacğız ama madem geçici nihillizmin dipsiz umutsuzluğuna da düşmeyeceğiz.ötelerin ötesi bir sonsuz yaşamın var olduğuna inanıp sınavı en iyi şekilde verip vizemizi almak için gayret sarfedeceğiz.
sıhat,ağafit,saadet ve esenlik içre sevvgiyle,sevdayla,aşk ve meşk üzere kalın.

Damla damla kıyamet
1 sayfadaki 1 sayfası