Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

CimBom bu işe çok sevinecek!

YazarMesaj
Remzi
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı
Remzi

CimBom bu işe çok sevinecek! Empty
MesajKonu: CimBom bu işe çok sevinecek!   CimBom bu işe çok sevinecek! EmptySalı 21 Kas. - 1:31

Cim bom bu işe çok sevinecek!

Lider Fenerbahçe, Kadıköy'de ağırladığı Beşiktaş ile yenişemedi. Kıran kırana geçen maçta iki takım da pozitif futboluyla izleyenlere zevk verdi. Sarı-Lacivertlilerin bir golü ofsayt gerekçesiyle sayılmazken, Kartal daha üstün bir oyun sergiledi. Golsüz biten derbiye en çok Galatasaray sevindi.
CimBom bu işe çok sevinecek! Fenerbahce-besiktas
Fenerbahçe, 5 yıldır kendi saha ve seyircisi önünde Beşiktaş'ı mağlup etme başarısını gösteremezken, bir de geçen yıldan kalan 4-3'lük Kadıköy panteri Pancu efsanesi buna eklenmişti. Sarı-Lacivertliler, kuruluşlarının 100. yılında beş yıllık bekleyişe son vermek için sahadaydı.
Fırtınalı bir hafta geçiren Siyah-Beyazlı ekip, Kadıköy'ü sığınacak bir liman olarak görüyordu. Teknik Direktör Tigana, istifanın eşiğinde bulunurken, Başkan Yıldırım Demirören de diken üstünde duruyordu. Hakem başlama düdüğünü çalmadan önce, saha içinde sıcak görüntüler dikkat çekerken, Nobre ıslıklardan üzerine düşeni aldı. Beşiktaş, ev sahibine göre sahayı daha iyi kullanarak karşılaşmaya başladı. Sarı-Lacivertliler ise daha çok Alex'in dikine oyununa ve araya atacağı paslara bel bağlamıştı. Fakat, Beşiktaş savunmasının çabuk öne çıkması, Deivid'in ve Tuncay'ın kolay ofsayta düşmesine neden oldu. Beşiktaş solda İbrahim Akın'ı iyi kaçırarak Fenerbahçe savunmasının dengesini bozdu. 9. dakikada Deivid'in kafayla attığı gol maçın ilk ciddi atağı olurken bu da ofsayt olarak geçerli sayılmadı.
Beşiktaş, 20. dakikada Nobre ile gole yaklaştı. Kleberson'un şutunu kaleci Volkan sektirirken arkadan yetişen Nobre kötü vurunca Siyah-Beyazlıları bir golden etti. Fenerbahçe, Alex ile göbekten geldiği pozisyonlarda etkili oldu.
Maçın ikinci bölümünde sakatlıklar ağırlıktaydı. Önce Ümit Özat oyundan çıktı. Ardından da İbrahim Toraman'ın başı yarıldı. 70. dakikaya kadar temposuz devam eden oyun Delgado-Ricardinho, Deivid-Kezman değişiklikleriyle hareketlendi. 78. dakikada organize geli- şen atakta altı pas içinde Ricardinho müsait pozisyonda topu kaleci Volkan'a nişanlayınca maç başladığı gibi sona erdi.
Zico: Kaleye giden toplarda başarısızdık

F.Bahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, iki ekibin de galibiyet için savaştığını söyledi. Brezilyalı çalıştırıcı, sinir harbi şeklinde geçen mücadelede, iki tarafın da birbirine üstünlük sağlayamadığını ifade etti. Maç boyunca hücuma çıkarak pozisyonlar bulmaya çalıştıklarını kaydeden Zico, "Kaleye giden toplarda başarılı değildik." dedi. Brezilyalı çalıştırıcı, ayrıca Rüştü'nün sakatlanmasının ardından bir kaleci daha almak istediklerini söyledi.
Tigana: Güven sorununu aşacağız

Beşiktaş Teknik Direktörü Tigana, ortaya konulan futboldan memnun olduğunu söyledi. Fransız hoca, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, özellikle ilk yarıda çok iyi oynadıklarını ifade ederek, "Sahada hiçbir eksiğimiz yoktu. 3 puanla da evimize dönebilirdik. Genelde gol pozisyonlarını değerlendirmede sorun yaşıyoruz. Bu da güven sorunu. Bunu gidereceğimizi dü-şünüyorum. Nobre'yi ise sevildiğini ve ona güvendiğimizi göstermek için kaptan yaptım." dedi.
Yönetim istedi Nobre kaptan oldu

Nobre, eski takımı F.Bahçe'nin karşısına kaptan olarak çıktı. Haftalardır gol atamayan Nobre'yi motive etmek isteyen Siyah-Beyazlı yönetimin, golcü futbolcunun kaptan olması için Tigana'ya talimat verdiği belirtildi. Bu arada Beşiktaş'ın genç futbolcusu Burak, derbi sonrası yaptığı açıklamada, gece hayatı olduğu yönündeki eleştirilere cevap vererek, "Gece hayatım kesinlikle yok. Ben İstanbul'a futbol oynamaya geldim, gece hayatı için değil.'' dedi.

F.BAHÇE: 0 - BEŞİKTAŞ: 0

FENERBAHÇE:
Volkan 7, Önder 7, Lugano 6, Edu 6, Ümit Özat 5 (Dk. 56 Uğur Boral 4), Deniz Barış 7, Appiah 6, Tümer Metin 4 (Dk. 86 Aurelio ?), Tuncay Şanlı 6, Alex 6, Deivid 4 (Dk. 72 Kezman 3)
BEŞİKTAŞ:
Runje 7, İbrahim, Toraman 7, Gökhan Zan 7, İbrahim Üzülmez 6, Burak 7, Kleberson 6, Serdar 6, İbrahim Akın 5, Delgado 4 (Dk. 72 Ricardinho 3), Mert Nobre 4.
SARI KARTLAR:
Tümer, Appiah, Alex, Önder / Nobre, İbrahim Üzülmez
HAKEMLER:
Vedat Yüksel, Bahattin Duran, Alper Ulusoy
STAT:
Şükrü Saracoğlu

CimBom bu işe çok sevinecek!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-