Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Türk vekilleri ihraç eden Hollanda'yı kınıyorum

YazarMesaj
Remzi
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı
Remzi

Türk vekilleri ihraç eden Hollanda'yı kınıyorum Empty
MesajKonu: Türk vekilleri ihraç eden Hollanda'yı kınıyorum   Türk vekilleri ihraç eden Hollanda'yı kınıyorum EmptySalı 21 Kas. - 1:26

Hollanda'nın uluslararası yardım kuruluşlarından Oxfam Novib tarafından her yıl verilen "Pen Award" ödülüne layık görülen Agos Dergisi genel yayın yönetmeni gazeteci Hrant Dink 'Sözde Ermeni soykırımını kabul etmedikleri için parti listelerinden çıkarılan Türk kökenli adaylardan dolayı Hollanda'yı kınıyorum." dedi.

Türk vekilleri ihraç eden Hollanda'yı kınıyorum Hrant-dink

Hrant Dink
Ödül töreninden sonra Zaman'ın "Hollanda'da seçimler öncesinde iki siyasi partinin sözde Ermeni soykırımını kabul etmedikleri gerekçesiyle bazı Türk kökenli adayları listelerinden atmalarıyla ilgili" sorusunu cevaplarken, partilerin tutumunu kınadığını ve bunun da ifade özgürlüğüyle çeliştiğini kaydetti. Dink, "Bu tutumundan dolayı Hollanda'yı kınıyorum. Türkleri ve Ermenileri bir tarafa bırakarak cezalandırarak sorun çözülmez. Ermeni sorununda tek çözüm görürüm. O da Türklerin ve Ermenilerin birbirleriyle konuşmalarını ve diyaloğunu sağlamaktır." dedi.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-