Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Can Atilla-Sultanlar Aşkına

2 posters
YazarMesaj
Remzi
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı
Remzi

Can Atilla-Sultanlar Aşkına Empty
MesajKonu: Can Atilla-Sultanlar Aşkına   Can Atilla-Sultanlar Aşkına EmptyPtsi 20 Kas. - 0:33

Can Atillanın resmi internet sitesinden alıntıdır...
CAN ATİLLA

" 1453 - SULTANLAR AŞKINA "
Can Atilla-Sultanlar Aşkına Afis
Albüm hakkında:
Ne zaman İstanbul'da gözüm yıkık surlara takılsa hep garip bir hüzün hissederim. Sadece önünden geçip gittiğimiz bu surlar hala ayakta ve hayatımızın bir parçası. Ama kimler neler yaşadılar buralarda, ne efsaneler, ne destanlar yaşandı bu surların önünde ve ardında!
Yeni albümümün konusu için tarihin tozlu sayfalarında gezinirken, ana tema olarak Doğu Roma İmparatorluğu' nun sonunu getiren " İstanbul'un Fethi " hadisesini seçtim. Osmanlı kadar dünyayı da ilgilendiren, ortaçağın kapanıp yeni çağın başlamasına ve rönesans fikrinin başlangıcına kadar süren bir destandı bu. Araştırmalarımda, Fatih' in şahsının ve döneminin yeni albümümün konseptine uygun olduğunu gördüm. " Osmanlı İmparatoru " ünvanının yanısıra, " Doğu Roma İmparatoru " da olan bir komutan, şair, devlet adamı ve daha birçok özelliğe sahip bir şahsiyetti Fatih. İkimilyon metrekare üzerinde bir topluluğu yöneten bir serdardı. Adaleti, toleransı, diğer dinlerin kendi coğrafyasında yaşaması ile ilgili hoşgörüsü sadece Türk yazarların değil, dünya da da bir çok yazarın takdirlerini kazanmıştı.
Albümün, " Fatih " ağırlıklı konulardan ziyade, dinleyici için o zamana bir müzikal yolculuk olmasını hedefledim. Osmanlıların yanısıra Bizanslıların duygularından ve hayatlarından kesitleri de işledim. Dinleyicinin bu kurgu içinde o zaman yaşanan duyguları hissedebilmesi bu albümün asıl amacını oluşturmaktadır.
Tarih öğrenilebiliyor ama o zamanı ve yaşanmışlıkları hissedebilmekte en az onun kadar önemli olmalı.

Can Atilla-Sultanlar Aşkına 1453_cover
TÜM ORİJİNAL BESTE, DÜZENLEME VE KEMAN KOMPOZİSYONLARI : CAN ATİLLA
YAPIM : POEM MÜZİK PRODÜKSİYON
STÜDYO : POEM STUDIO
PRODÜKTÖR : CAN ATİLLA
KAYIT – MIX : CAN ATİLLA
MASTERING – EDITING : OKAN DOĞU – MARŞANDİZ
İLETİŞİM – NUR ULUSOY : 0532 3016179
POEM MÜZİK : 0312 466 06 34 - 0312 427 73 65
SANAT YÖNETMENİ : SEMİH BAYRAKTAR
KAPAK TASARIMI : CARGO AJANS
FATİH PORTRESİ : PAOLO VERONESE
VIDEO PRODÜKSİYON : ÜÇGEN PRODÜKSİYON
Klipten birkaç orjinal imaj:

Can Atilla-Sultanlar Aşkına 1
Can Atilla-Sultanlar Aşkına 2

Can Atilla-Sultanlar Aşkına 3
Can Atilla-Sultanlar Aşkına 4

Can Atilla-Sultanlar Aşkına 5
Can Atilla-Sultanlar Aşkına 6

Can Atilla-Sultanlar Aşkına 7
Can Atilla-Sultanlar Aşkına 8

Can Atilla-Sultanlar Aşkına 9
Can Atilla-Sultanlar Aşkına 10

Can Atilla-Sultanlar Aşkına 11
Can Atilla-Sultanlar Aşkına 12

Can Atilla-Sultanlar Aşkına 13
Can Atilla-Sultanlar Aşkına 14
Can Atilla-Sultanlar Aşkına Fatih1
sameTR
Moderatör
Moderatör
sameTR

Can Atilla-Sultanlar Aşkına Empty
MesajKonu: Geri: Can Atilla-Sultanlar Aşkına   Can Atilla-Sultanlar Aşkına EmptyPerş. 29 Mart - 16:38

can atilla'nın çok güzel çalışmaları mevcuttur bu da onlardan bir tanesi bu güzel paylaşımı bizlerle paylaştığı için remzi arkadaşıma teşekkür ediyorum.... Wink

Can Atilla-Sultanlar Aşkına
1 sayfadaki 1 sayfası