Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

İngilizce ve Türkçe :)

3 posters
YazarMesaj
Remzi
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı
Remzi

İngilizce ve Türkçe :) Empty
MesajKonu: İngilizce ve Türkçe :)   İngilizce ve Türkçe :) EmptyPtsi 20 Kas. - 0:24

DERS 1) "Bir /*iki*/Türkce kelime 17 ingiliz kelimesine bedeldir."
- Afyonkarahisarlilastiramadiklarimizdan()misiniz ? //Neden Manisalaştıramadıklarımızdan mısınız değil?Arkadaş burada hata yapmış "mısınız" ayrı yazıldığı için iki Türkçe kelime Smile

İngilizce tercÜmesi: - Are you one of those people whom we tried unsuccessfully to makeresemble the citizens of Afyonkarahisar?

DERS 2)
*Yeni baslayanlar için tercüme cümlesi :
-Üç cadı üç Swatch saate bakıyorlar. Hangi cadı hangi saate bakıyor?
- İngilizce tercümesi: Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?
orange
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
orange

MesajKonu: Geri: İngilizce ve Türkçe :)   İngilizce ve Türkçe :) EmptyPtsi 27 Kas. - 0:26

zaten bunu çözen İngilizce profesörü falan olur Razz lol!
mustafa bîhaçlı
Profösyonel Kullanıcı
Profösyonel Kullanıcı
mustafa bîhaçlı

MesajKonu: Geri: İngilizce ve Türkçe :)   İngilizce ve Türkçe :) EmptyPtsi 27 Kas. - 21:22

orange demiş ki:
zaten bunu çözen İngilizce profesörü falan olur Razz lol!
pröfesör ne dmek?masa,masa adam,karaborsacı,tefeci mi? iyi bilmiyorum,rüya görmüyorsam eğer,sanırım kabaca anlattığım gibidir.elin karaborsacısını biz alıp alim ettik..
bunu geçelim de ben size sorayım. valla gına geldi,sağa bakıyorum,sola bakıyorum,tv kanalları açıyorum,gazetelere göz gezdiriyorum her tarafta papa,papa aşağı papa yukarı..

sakın kabüs gördğümü,papaya gıcık olduğumu sanmayın.benim bir teklifim var,önce yestehli zunnarından papa papaladı,ardından biz papa özür dilesin,şeklinde kampanyalar açtık..ardından acı gülünçlüğümüz ortaya çıktı,papa gelmesin..niye ama..tarihen sabit ve cihan-ı şümül de tanık biz türklerin ne denli hoş-foroş misafirperver bir millet olduğumuzu,buna rağmen çıkıp katoliklerin zunnarı yestehli papası gelmesin,istemeyuk.ayıp çok ayıp bize.

yahu ben bir teklif papalayacaktım,şey yapacaktım..katoliklerin papası gelsin,ona hoşamedide bulunalım da,türkçe konuşan,türkçe yazan,türk gibi numara ve fırıldak çekip sahra topula atan Senfonişubatmankaracı,papanın içimizdeki zangoçlarını papalayıp katoliklere sepetleyelim.hem kel hem fodul hırt türk maskeli papaları foşurtlayalım da memleket rahat etsin.

İngilizce ve Türkçe :)
1 sayfadaki 1 sayfası