Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Bosna’yı unutmayalım!

YazarMesaj
sameTR
Moderatör
Moderatör
sameTR

Bosna’yı unutmayalım! Empty
MesajKonu: Bosna’yı unutmayalım!   Bosna’yı unutmayalım! EmptyPtsi 19 Kas. - 16:36

Çok uluslu şirketlerin çek-senet mafyası rolünü oynayan IMF’nin programları ve bir yığın talimatları ile Türk ekonomisi önemli ölçüde yara aldı hatta çöktü. Geçim derdine düşen ve evine ekmek götürmekte zorlanan “Türk Halkı” Çeçenistan başta olmak üzere, Bosna, Kosova, Makedonya, Filistin velhasıl diğer kardeşlerini unuttu, daha doğrusu unutturuldu. Dış güçlerin hedefi zaten budur. Türkiye’yi Türk ve İslâm dünyasından tecrit ederek, soygun ve sömürü çarklarının devamını sağlamaktır. Hıristiyan Batı Siyonizm ve diğer emperyalist güçlerin uykularını kaçıran husus, Türkiye güçlenir ve yeniden Müslümanlara sahiplenir endişesidir. Çünkü Osmanlı yıkıldıktan bu yana dünya Müslümanlarını hiçbir ülke sahiplenmedi. Yani onların hamisi olmadı.

Neden Türk dünyası
13 Ağustos 1974’ten bu yana Türkiye Gazetesinde muhtelif isimler altında 12 bin yazı yazdım. Çoğu Türk ve İslâm dünyasının meseleleriyle ilgilidir. Uzun zamandır Bosna’dan bahsetmedim. Kaldı ki 1992 yılında Türkiye Yazarlar Birliği makale dalında “ödül”ü bana verdi. Gerekçe Bosna’daki Sırp zulmü ve soykırımını devamlı gündemde tuttuğum içindi. Ayrıca o tarihte Bosna ordusunun plaketi Türkiye’de sadece bana verildi. 1 Ekim 1974 ile Temmuz 1993 başına kadar Bosna Hersek ile ilgili 113 adet yazım “Ah Bosna” isimli kitabımda neşredildi. (Sakın istemeyin, elimde sadece 1 adet var. O da benim) Sırpların Bosna’daki zulüm, baskı, ırza tecavüz, işkence ve soykırım ile Bosna Hersek’teki Müslümanlar yeniden İslamiyetle tanıştı. Unuttukları İslamiyeti yaşayanların sayısı arttı. Bosna’daki soykırım dünya üzerindeki Müslümanları kısmen de olsa uyandırdı ve birbirine yakınlaştırdı.

Batı’nın çifte standardı
Bosna- Hersek’te Sırpların yaptığı ve tarihte ender rastlanan soykırım ve zulüm, Batı’nın gerçek ve iğrenç yüzünü, çifte standardını ve sahte insan hakları savunucusu maskesini düşürdü. BM tarafından güvenli bölge ilân edilen “Srebrenica”da 11-17 Temmuz 1995 tarihinde 8 bin Müslüman, NATO güçleri ve BM görevlilerinin gözü önünde katledildi. La Haye Milletlerarası Savaş Suçları Mahkemesi Sırp General Radislav Krstiç’i 46 yıl hapse mahkum ederek bu katliamı tescil etti.

ABD-AB planladı
ABD ile AB arasında Bosna katliamından önce “Gizli protokol” imzalandı. Protokol tek maddeden ibaret olup; “Avrupa’da hiç bir ülkede Müslümanların sayısı yüzde 10’u aşamaz. Aşarsa her çareye başvurulur.” Bu maddeye dayanarak Bosna’da soykırım yapıldı. Şu anda hapishanede krallar gibi lüks içinde yaşayan Miloseviç bu iş için kullanıldı. Miloseviç, ABD Mason locası mensubu olup eski başkan Bush’tan daha ileri derecede mason idi.
Yukarıdaki bilgiler Belçika’daki Milletlerarası Hukuk Enstitüsü Başkanına aittir.

Gün Işığında
Ahmet Kabaklı
05 Ağustos 2000 Cumartesi
ahmet.kabakli@ihlas.net.tr

Bosna’yı unutmayalım!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bosna-Hersek’teki “Kutsal emanetler&
» Bosna ile ilgili bilgiler