Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

 

 TURSKA ÇEKA U ŞTENARKİ

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
mustafa bîhaçlı
Profösyonel Kullanıcı
Profösyonel Kullanıcı
mustafa bîhaçlı


Mesaj Sayısı : 66
Yaş : 68
Localisation : YALOVA-AYAZMA
Kayıt tarihi : 02/08/06

TURSKA ÇEKA U  ŞTENARKİ Empty
MesajKonu: TURSKA ÇEKA U ŞTENARKİ   TURSKA ÇEKA U  ŞTENARKİ EmptyCuma 18 Ağus. - 16:39

Pitaje Tarık Paşa: “Şta se u Turskoj dogaça,kakva su mişljenja oko prikljuçivanja Turske,Evropskoj Uniji?”

Kako ja mislim i vidim Evropskoj Uniji (EU) neçe primit Tursko..

EU da je mislila da Tursku primi prije davno godina bije primila..Turska je najprije 1963 e godine u Ankari, (Ankaraska Kompromis “ na Turskih jezik: ‘Ankara Anlaşması’”) sedili i govorili da Turska uniçe EU; Turskoj je mjesto u Evropi su vikali,i one su godine odluçili i poşli da uniçe EU..İ Turska odonoga dana çeka sve sa pasovima/s çukima pred EU vratima u ştenarki.

1987 e godine je Turska zvaniçno prodnosila se da je primi EU;jasam sigurno,evos mo doşli tebi..

İ EU je Tursku prodnosnu zvaniçnu je primila i od dnoga dana je Turska po nekad hitro i ponekad polahko se sve siguravala ka ko treba da uniçe u EU.

EU, Turskoj viçe da ide sve uz strmum şto nemogu ni vragovi da idu..İ baş to je meni mnogo milo, ili ja nisam pristajan da Turska uniçe u EU.

A Turskih narod od stotine okolu 70 ih hoçe da Turska uniçe u EU..A ova velika cijena;od stotine 70 ih pitaju: “Ştaje EU?”.. İ oni od stotine ih samo 1 na cijena malo zna ştaje EU; a od stotine ih 69 nişta neznaju; o vo od stotine ih 69 mislu ka da uniçe Turska u EU daçe oni dobiti od ma veliku zivotnu standardu..

Ka da je bio Prof.DR.Necmettin Erbakan Premijer ( od juni-lipanj 1996 pa do maj-svipan ja 1997 e godine,okolu 11 mjeseci) EU je on od bacijo;ostavio ukraj i nikako nije to trago;Prof.Dr.Necmettin Erbakan je sastavio D8’e; i ovu stvaranju da drzu i da pazu u Turskoj vlade,bila bi Turska u svjetu pred svim drzavama globanska snaga. A u Turskoj narod nema te shvçanje; i u Turskoj su vlade mnoga cijenama sve münafiki.

Na kom Prof.Dr.Necmettin Erbakan’a 1999 e godine se je jope EU uzelo ured i prije na jednu godinu sve se je vikalo i pisalo na novinama i na tv : “Turska çe uniç u EU”. A baş od kadje Amerika unişla i pritisla Irak Turski ih narod je mnogo se od bacijo od Evrope i od Amerike, i sad se mnogo mırzi se i Amerika i Evropa.

A baş EU neçe uzet Tursku; i neki Evropsk ih politiçari i analiziçari kazu-viçu:

“Ştoçe te vi u EU? EU je Hrişçanstva Jednistva,a viste Muslimani; Turska je İslam, i viste mnogo veliki i zemljavam je mnogo şiroka i imate mnogo naroda a nemate veliku ekonomiju i viste u nimaştinjih..”

A jednih Evropskih politiçari i analiztiçari joş pravije kazu:

“Kakosmo uredili svami ‘Kopenak Kritere’ vozite i ‘moderne zakone’ i a ko ‘bidnete Hrişçijani’ i onda morete uniç u EU.”

Evo ti ukratko:

A ko Turska svose ostavi İslam i pa se po Hrişçanstvih uniçe u EU,dokle god ima İslam u Turskoj nemere uniç u EU; sve çe çekat pred vratima EU sa çukima/ s pasovima u ştenarkih..”

Fi emanillah..
Pesao je iz Turske Mustafa Beçiroviç/Bihaçlı,5.6.2006.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
TURSKA ÇEKA U ŞTENARKİ
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Diğer Diller :: Bosanski Jezik :: Politika i Aktuelnosti-
Buraya geçin: